KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO ''POD LIPO'' ADERGAS
October 2017
S M T W T F S

Slehernik 2014

Po nadvse uspešni uprizoritvi v letu 2013, bomo igro na prostem Slehernik v letu 2014 ponovili.

Datumi uprizoritev:

sobota, 21. 6. 2014. ob 21. uri

nedelja, 22. 6. 2014. ob 21. uri

sobota, 28. 6. 2014. ob 21. uri

nedelja, 29. 6. 2014 ob 21. uri

Rezervni termin: petek, 27. 6. 2014 ob 21. uri

Vstopnice bodo po ceni 10€ za odrasle in 5€ za otroke na voljo 1 uro pred predstavo. V predprodaji si jih lahko zagotovite v TIC Cerklje, vsak dan od 8. do 16. ure ali na stopnišču pred cerkvijo v Adergasu v nedeljo, 15. 6. in 22. 6. , vsakič po 8. in 10. maši. V primeru odpadle predstave, kupljene karte lahko zamenjate za naslednji termin, oz. vam povrnemo kupnino.

Ker sedeži niso oštevilčeni, je v želji po dobrih sediščih na prizorišče priporočjivo priti nekoliko prej. Nepogrešljiva so tudi topla oblačila ali odeja.

Dodatne informacije:Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., GSM: 051/413-071, www.facebook.com/Slehernik

Iz vsebine:

Slehernik je drama o življenju in smrti bogatina Slehernika ter njegovi ujetosti v vsakdanje ničevosti, ki jih prekine prihod neizprosne smrti.

Igra bo v prevodu Otona Župančiča in režiji Silva Sirca odigrana na prostem, ob spremljavi orgel, fanfar, pritrkovanja, zvonjenja in petja.

V predstavi sodeluje 60 domačih igralcev. V zahtevni vlogi Slehernika se bo predstavil Anže Sirc, ki je za lansko uprizoritev prejel priznanje selektorja JSKD za glavno moško vlogo.

Foto: Janez Ribnikar

Selektor JSKD Peter Militarev o predstavi:

Uprizoritev misterija o življenju in smrti bogatina Slehernika s širokim uprizoritvenim konceptom presega običajno gledališko dejavnost nekega kulturnega društva. Uprizoritev na prostem pred cerkvijo je teatralično dovolj preprosta in člani društva Pod lipo so jo ob odlični kulisi samega objekta učinkovito dobro izkoristili. Uprizoritev je bila predvsem kulturno dejanje. Zakaj? Ker bolečina ob Bogu je današnjemu svetu bolj skrita in bolj brezupna, zato pa tem lepša, ko vidimo neizprosnost absolutnega sveta v preprosti paraboli starega časa. Režiser Silvo Sirc je na likovno v osnovi naravni učinkoviti sceni s pomembnim ustvarjalnim prispevkom lučnih oblikovalcev, z igralci v delno zgodovinskih kostumih povezal oder, teraso, cerkev, stranski levi pristopni igralski prostor in nakazano pokopališče. Impresivnih šestdeset nastopajočih pa je bilo napotenih funkciji in situaciji primernih individualiziranih likov. Zaradi vsega tega je bil Slehernik v Adergasi velik gledališki praznik, ki je privabil ogromno občinstva iz vseh krajev Slovenije pa tudi iz zamejstva. Župančičev prevod in njegova odrska priredba pa sta tudi prvovrstna umetnina in je tudi s tega vidika bila smotrna uprizoritev adergaških gledališčnikov. Jezik je ljudski in zato do dna naš, da se odpočivaš ob njem.

Prizori v uprizoritvi se vrstijo glede na poudarek in pomen logično, obenem pa je spoj celotnega prizorišča, zlasti v velikih prizorih, na primer pojedina, ob kateri nastopi Smrt, učinkovit in smiseln ter daje igri poseben sijaj.

Anže Sirc je bil dober Slehernik in je z junaškim naporom vztrajal do konca, ko je svojo vlogo pripeljal do viška. Dovolj močno in globoko zajeto mati je odigrala s preprosto igro Suzana Martinjak, Smrt je s pretresljivo suhoto upodobila Barbara Grilc, Diana Kuralt je odigrala Dobra dela s prisrčno iskrenostjo, retorična je bila Veronika Sirc v vlogi Vere, Mamon je bil Rok Rezar in je bil miselno dobra zajeta podoba. Ostali igralci in igralke, epizodisti, statisti, so disciplinirano opravili svoje delo in veliko prispevali k uspešnosti uprizoritve. Predstavo bodo v letu 2014 ponovili.

Čestitam!

Najdete nas na naslovu: Adergas 1, 4207 Cerklje na Gorenjskem