KULTURNO UMETNIŠKO DRUŠTVO ''POD LIPO'' ADERGAS
April 2024
S M T W T F S

Evangelij po Čušinu

V petek, 14. decembra 2018,  vas ob 19. uri lepo vabimo v dvorano Adergas na ogled monokomedije "Evangelij po Čušinu". Nastopa Gregor Čušin.

Vstop je prost (zbiramo prostovoljne prispevke).

Gregor je peti, najmlajši otrok Čušinove družine s Koroške Bele, rojen leta 1970. Po gimnaziji na Jesenicah se je z vmesnim postankom na študiju slavistike vpisal na AGRFT. Med leti 1994 do 1999 je bil član igralskega ansambla MGL, dve leti član Prešernovega gledališča v Kranju, od 2001 pa je spet član Mestnega gledališča ljubljanskega. Svoj izjemni igralski talent je nadgradil z uspešnim avtorskim dramskim projektom Hagada, že nekaj časa pa evangelizira slovensko javnost z monokomedijo Evangelij po Čušinu.

In kaj sploh je Evangelij po Čušinu? Kot pravi avtor, je to evangelij, povedan na resno neresen način. Ali pa neresno resen. Po Čušinovo. Kot katoličan je želel spregovoriti katoličanom, Jezusu zastaviti par vprašanj, ki morda mučijo še koga. Predvsem pa je želel na glas povedati svoje mnenje o nekaj bolj ali manj aktualnih dogajanjih predvsem v Cerkvi in to na ljudem prijeten, humoren način, saj verjame v smejočega se Boga. Prav tako verjame, da je bil Jezus igralec in humorist. Nastopal je pred množicami, torej je bil tudi dober govorec. Znal je pripovedovati zgodbe. Če bi bil dolgočasen govorec, ga množice ne bi poslušale ure in ure, pa če bi imele njegove zgodbe še tako globoko vsebino. Čušin je prepričan, da je Jezus moral tako prilike kot zgodbe vsaj nekatere pripovedovati z nasmeškom na ustih, kot humorne zgodbe, kot anekdote. Tako je Evangelij po Čušinu avtorjev pogled na Jezusa in njegovo delo.